Matematyka

 

Anna Bulaszewska

Przyjęło się, że w szkole uczę matematyki, choć w istocie to czysta poezja! Ktoś w końcu winien zliczyć wszystkie sylaby trzynastozgłoskowca i docenić jego asymetryczną perfekcję. Po godzinach zajmuję się już raczej prozą, choć nigdy przyziemną. Bywa, że góra oczekujących na swój czas książek staje się zbyt wysoka, chwilowej ulgi szukam wtedy w filharmonii. Po powrocie zamawiam zaś regał na kolejną ścianę…

 


 

 

Wanda Łuczak

Ukończyłam Matematykę na Uniwersytecie Warszawskim. Zawsze chciałam być nauczycielką i wychowawczynią i bardzo lubię to robić. Uczę matematyki grupy podstawowe i rozszerzone. Jestem w 5 % ludzi szczęśliwych i zadowolonych z zawodu, który wykonuję. Od 15 lat pracuję na Bednarskiej - najlepszym miejscu na Ziemi. Lubię aktywny wypoczynek. Jeżdżę na nartach, pływam i nauczyłam się pływać na windsurfingu. Jeżdżę na rowerze. Od 12 lat ćwiczę jogę. W wolnych chwilach czytam, projektuję ubrania, które sama szyję i bawię się w szefa kuchni dla swojej rodziny i znajomych.

 


 

 

Piotr Szewczak

Matematyka jest dla mnie pasjonującym zajęciem ale tylko w połączeniu z uczeniem. Od sześciu lat pracuję w naszym liceum oraz ze studentami UKSW. W ramach pracy naukowej zajmuję się topologią ogólną. Prywatnie uwielbiam ciszę na dużych wysokościach zdobytych zarówno pieszo jak i na rowerze. 

 


 

 

Urszula Poniewierska

Od zawsze pełna pasji działania zespołowego i pomocy potrzebującym –  jako wolontariuszka w Caritas, harcerka i wychowawca kolonijny, teraz staram się wykorzystywać zdobyte doświadczenia jako nauczycielka matematyki.

Kocham Teatr za jego atmosferę, niezwykłe połączenie pomiędzy widzem i aktorem, musicale, limeryki, podróże – kontakt z naturą i ukształtowanymi przez nią społecznościami, lubię śmieszne kolczyki, malarstwo Gustawa Klimta, architekturę Antonio Gaudiego i Friedensreicha Hundertwassera, muzykę Anny Gadt, książki Harlana Cobena, poezję Pabla Nerudy.

Z niegasnącym zapałem nadaję zwykłym szarym przedmiotom nowe piękne życie techniką decoupage.

Bednarski Informator