Język polski

 

Magdalena Fiett

Skończyłam Polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Uczę języka polskiego i, co się z tym wiąże, jestem uzależniona od czytania. W sytuacjach skrajnych, kiedy nie ma pod ręką absolutnie niczego, co można by było przeczytać, wpadam w panikę. Mogłabym wtedy coś napisać a potem przeczytać, ale wolę wytrzymać i potem rzucić się na coś naprawdę dobrego - lubię gęstą, plastyczną, zmysłową prozę przypominającą labirynt.
Mam naturę zbieracza – z zachłannością zbieram grzyby i borówki, patyczki i szkiełka, ale też anegdoty i zabawne fotografie.
Nie znoszę siedzieć i stać.
Kocham chodzić .
Uczę w szkole, bo lubię.

 


 

 

Karolina Haka-Makowiecka

Absolwentka szkoły z pierwszego rocznika "Pierwotniaków", siostra Marty Makowieckiej i żona Filipa Haki. Obecnie nauczycielka języka polskiego, kultury 2.0 i animacji poklatkowej oraz była wychowawczyni klas: Apogeum, Infundybuła, Sklejka, Katakumba i Paranoja. W szkole poza prowadzeniem lekcji zajmuje się również opieką nad projektami filmowymi, koordynacją Teatrzyku Fikander współpracującego w Fundacją Dr Clown, informacją i terminarzem jako bednarskainfo, a także wymyślaniem szkolnych imprez i dni specjalnych. Poza pracą na "Bednarskiej" uczy multimediów w podstawówce należącej do zespołu szkół, zajmuje się tworzeniem łamigłówek logicznych dla pisma dla dzieci "Świerszczyk", a także pisze czasem artykuły i leksykony związane z kulturą lub przygotowuje prezentacje multimedialne. Choć marzy o pokonaniu Kopalińskiego, na razie jest autorką jedynie dwóch leksykonów: "Leksykonu fantastyki" oraz "500 polskich książek, które warto przeczytać". Interesuje się światami nierzeczywistymi (literaturą fantastyczną, Biblią, animacją artystyczną, teatrem lalek, crazyartem oraz iluzją i trikami). W wolnym czasie oprócz wykonywania tak oczywistych czynności jak czytanie i oglądanie filmów, lubi także podróżować, uczyć się nowych programów na komputerze, chodzić na warsztaty mniej lub bardziej absurdalnych umiejętności (malowania na wodzie, animacji pacynek czy sutaszu), grać na bębnach afrykańskich i tańczyć.

 


 

 

Marta Makowiecka

Dzień spędzam na opowiadaniu o tym, co naprawdę mnie interesuje, w znakomitym towarzystwie i jeszcze dostaję za to pieniądze. Trafiłam na "Bednarską" przez przypadek - na studiach zarzekałam się, że uczenie znajduje się poza sferą moich zainteresowań, a potem okazało się, że sprawia mi to ogromną przyjemność. Staram się w ogóle w życiu robić to, co daje satysfakcję - nawiązuję, mam nadzieję, sensowne relacje z ludźmi, piszę książki (ostatnio razem z siostrą leksykony literackie), opiekuję się zwierzętami i zajmuję się profilaktyką uzależnień. Nie wyobrażam sobie życia bez kawy z mlekiem, psów, Bałkanów, jazzu i hip hopu.
 


 

 

Anna Maria Machocka

Jestem lektorką języka polskiego z krwi, kości i z Pragi Północ. Uczę uchodźców i imigrantów – z Tybetu, Czeczenii, Chin, Białorusi, Kuby. Na Bednarskiej zdałam maturę i wróciłam, gdy tylko mogłam się na coś przydać. Bo w ogóle w życiu trzeba się do czegoś przydawać. (Zdjęcia, podróże, ludzie, słońce, herbata, joga, góry, doktorat o dziewiętnastowiecznym Lwowie.) W przyszłości zamierzam uratować świat, przejechać konno stepy Mongolii, zamieszkać w Macedonii i nauczyć się gotować rosół.

 


 

 

Dominika Siedlecka

W I SLO uczę języka polskiego i WOK-u teatralnego, prowadzę też szkolną grupę teatralną. Jestem aktywną uczestniczką wielu festiwali filmowych. Uwielbiam Grecję i wszystko, co jest z nią związane. W wolnym czasie szyję i zajmuję się drobną pracą artystyczną. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim i w Akademii Teatralnej.

Bednarski Informator