Język angielski

 

Ewa Górska

Angielski, vocabulary, przedsiębiorczość po angielsku, fakultet IELTS. Jestem absolwentką Anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizowałam się w metodyce nauczania języków obcych, gdyż „od zawsze” wiedziałam, że chcę być nauczycielką. Do bednarskiej społeczności dołączyłam w 2001 roku. Najpierw przepracowałam rok w gimnazjum na Raszyńskiej, a potem podjęłam pracę w liceum. Uczenie sprawia mi niezmiennie ogromną radość. Staram się stale stawiać nowe wyzwania zarówno przed moimi uczniami, jak i przed sobą. Dlatego oprócz angielskiego, który jest moją pasją, prowadzę też inne, pokrewne zajęcia. Gdy mam wolną chwilę, odpoczywam głaszcząc kota, ciesząc się towarzystwem moich córek i męża i planując wakacje, które zawsze staram się spędzić ciekawie i aktywnie. Żeglarstwo i biegówki to dla mnie najlepszy sposób na nabranie sił by sprostać oczekiwaniom moich uczniów i nadążyć za nimi :)

 


 

 

Katarzyna Rymsza

22-lata praktyki w zawodzie- nauczyciel dyplomowany, egzaminator maturalny i gimnazjalny. Współpracuje z OKE w prowadzeniu szkoleń dla egzaminatorów oraz organizując prace komisji sprawdzających egzaminy gimnazjalne i maturalne.
Jeśli istnieje coś takiego jak powołanie, to jestem nauczycielem z powołania. Już w przedszkolu moją ulubioną zabawą była zabawa w nauczyciela. Dzisiaj robię to naprawdę i jeszcze mi za to płacą!!! Doprawdy udało mi się. W chwilach wolnych, których mam niewiele (jako że moja pierwsza pasja życiowa pochłania mi większość czasu) lubię czytać kryminały, zwłaszcza Borisa Akunina. Za partyjkę w scrabble oddam dużo, ale największą przyjemność sprawia mi jazda na nartach, zwłaszcza w sierpniu (wtedy, gdy inni leżą na plażach pod palmami) na całorocznym lodowcu w Alpach Austriackich (polecam Hintertux). W ciągu roku przytomność umysłu pomagają mi utrzymać zajęcia Barre au sol, na które uczęszczam do szkoły baletowej.

 


 

 

Agnieszka Smith

Z Bednarską związana od 12 lat. Uczyć w szkole zaczęła przez przypadek; dzisiaj nie wyobraża sobie pracy w innym miejscu. Studiowała w Warszawie i Nowym Jorku, koncentrując się na literaturze. Czytanie jest jej pasją i zawsze bardzo ją cieszy, kiedy część tego entuzjazmu i zainteresowań udziela się jej uczniom. Poza chodzeniem do szkoły lubi chodzić do kina. Sporo czasu spędza w kuchni gotując i karmiąc swoją rodzinę i przyjaciół. Ulubionymi wakacjami są wyjazdy do dużych miast, które poznaje w nieco chaotyczny, ale przyjemny sposób. Numerem jeden, oprócz Warszawy, pozostanie – chyba na zawsze – Nowy Jork. Długie spacery w zatłoczonych i hałaśliwych miastach i joga wyczerpują jej zapotrzebowanie na aktywność fizyczną. Obiecuje sobie co roku, że zacznie jeździć na rowerze, najlepiej do szkoły. Jak dotychczas, nic z tego nie wychodzi, ale nie traci nadziei. Jest również optymistką.

 


 

 

Lidia Wresiło

Z wykształcenia i zawodu nauczyciel języka angielskiego i egzaminator maturalny. Uczę od zawsze – taka natura; od 16 lat oficjalnie w liceach warszawskich, od 2006 roku na Bednarskiej. Angielski to najlepszy wybór ze względu na moje pasje. Stawia przede mną świat na wyciągnięcie ręki, stwarza prawie nieograniczone możliwości porozumiewania się i podróżowania, a każdą dłuższą przerwę w nauczaniu przeznaczam właśnie na podróże - im dalej i cieplej, tym lepiej. Dotychczas najdalej udało mi się dotrzeć do Brazylii, ale jeszcze w tym roku szkolnym mam nadzieję pobić swój rekord.W okresach, gdy nie ma czasu na długodystansowe przedsięwzięcia, zadowalam się motocyklowymi wypadami krajoznawczymi typu off-road oraz wieczorami z twórczością filmową Quentina Tarantino, Darrena Aronofsky’ego i innych postmodernistycznych mistrzów kinematografii.

 


 

 

Kaja Rupocińska

Absolwentka Stosunków Międzynarodowych oraz studiów lingwistycznych  na UW; współtworzy autorski program angielskiego dla klas pierwszych, jest wychowawczynią klasy "Pacanów".

Bednarski Informator