Filozofia

 

Filip Haka

Absolwent Bednarskiej z pierwszego rocznika (pierwotniaki) z klasy Cezar. Ukończył Instytut Stosowanych Nauk Społecznych ze specjalizacją etyka z elementami filozofii i podyplomowe studia pedagogiczne. Nauczyciel filozofii i wiedzy o społeczeństwie. Uczy w 1 SLO i w gimnazjum Hispaniola. Był wychowawcą klas Upadek, Pałerrendżers i z żoną Karoliną Haka-Makowiecką klasy Paranoja. Autor krótkich form paraliterackich drukowanych w Nowej Fantastyce, Czasie Fantastyki, Lampie i antologii Głos Lema. Zainteresowania: literatura, film, fantastyka, gry fabularne i planszowe, epistemologia, filozofia i historia nauki, kognitywistyka, owady społeczne, labirynty i kilka innych. Opiekun gajówki w Lebiedzinie i razem z Grzegorzem Świerżewskim gajówki w Machnaczu. Od czasu do czasu pomocnik trenera żeńskiej drużyny piłkarskiej 1 SLO i opiekun fakultetu gier fabularnych. Członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół 1 SLO.

 


 

 

Dominik Mokrzewski

Dominik Mokrzewski – doktorant Szkoły Nauk Społecznych PAN (zajmuje się pokantowskimi teoriami myślenia), absolwent Instytutu Filozofii UW, a wcześniej Bednarskiej. Maturę zdał dzięki Marcie Makowieckiej.

Na Bednarskiej uczy filozofii, logiki, jest opiekunem projektów interdyscyplinarnych, prowadzi fakultet filmowy i fakultet przygotowujący do olimpiady filozoficznej (w ciągu ostatnich pięciu lat pracował z dwoma laureatkami i trójką finalistów). Sędzia sądu szkolnego. Zastępca trenera kobiecej drużyny piłki nożnej oraz piłkarz KS Bednarska na urlopie naukowym. W gimnazjum Raszyńska uczy muzyki.

Perkusista w zespołach freejazzowych i rockowych warszawskiej sceny niezależnej (m.in. Infant Joy, Biegli, Straszne rzeczy, Pongopongo, Patomazo). Wraz z Mikołajem Chylakiem i Jędrkiem Owsińskim tworzy galerię „Praca”, gdzie organizuje wydarzenia muzyczne.

Bednarski Informator