Język hiszpański

 

Bartłomiej Pielak

Ukończył sekcję hiszpańską Katedry Iberystki UW oraz Podyplomowe Studia Polonistyczne w PAN. Na Bednarskiej, oprócz nauczania języka hiszpańskiego, realizuje się w pracy wychowawczej oraz jako strażnik pamięci o warszawskiej społeczności żydowskiej. W nielicznych wolnych chwilach słucha różnorodnej muzyki (w zależności od pogody, pory roku i stanu ducha), ogląda mniej lub bardziej sensowne filmy, zamierza wreszcie zrobić znaczące postępy w języku portugalskim oraz piecze ciasta. Zdarza się wcale nie tak rzadko, że śpiewa w samochodzie i że wybucha mało dyskretnym śmiechem.

 


 

 

Elżbieta Ratajczak

Język hiszpański to moje poletko, które wspólnie z moimi uczniami uprawiam z prawdziwą pasją. Sprawia mi to ogromną przyjemność, ale nie jedyną. Dobra książka, dwa koty i pies (schroniskowe) pomagają mi się skutecznie wyciszyć po całym dniu pracy. Pasjonuje mnie też tworzenie, a szczególnie biżuterii – kolczyki, wisiory, bransoletki, naszyjniki odzwierciedlają moje nastroje i kolorystyczne upodobania. Świat jest ciekawy i trzeba czerpać z tego źródła jak najwięcej – to jest moje motto.

 


 

 

Anna Rochowiak

Iberystka. Jako dziecko marzyła zostać żoną Tony’ego Halika. W wieku 20 lat po raz pierwszy wyjechała z plecakiem do Hiszpanii. Potem dużo podróżowała głównie po krajach Ameryki Łacińskiej. Chciała poznać świat, ludzi, historię i siebie. Odnalazła swoje miejsce w tej szkole, gdzie jako nauczycielka języka hiszpańskiego swoją wiedzą i pasją dzieli się z uczniami.

 

Bednarski Informator