Język francuski

 

Anna Głowacka

Jestem romanistką, pracuję w liceum na Bednarskiej prawie od  samego początku. Mam i miałam wielu wspaniałych uczniów,  spora ich grupka studiowała we Francji, kilku ostało laureatami i finalistami Olimpiady Języka Francuskiego. Najwspanialszym sukcesem mojego ucznia, a właściwie uczennicy,  było wygranie Olimpiady w roku 2011: moja podopieczna została laureatką pierwszego miejsca, ucząc się francuskiego tylko w Polsce i pokonując dzieci urodzone i wychowane we Francji. Jestem egzaminatorką i egzaminatorką-weryfikatorką egzaminu maturalnego z języka francuskiego, a uczniowie naszej szkoły uzyskują bardzo wysokie noty na tym egzaminie (poziom podstawowy – średnia ok. 95%).Uczę również francuskiego w naszym liceum z maturą międzynarodową, na poziomie French B. Posiadam uprawnienia do nauczania języka hiszpańskiego.Oprócz uczenia zajmuję się tłumaczeniami, także literatury pięknej, przetłumaczyłam kilka powieści francuskojęzycznych.Jestem mamą trójki wspaniałych dzieci. Moje zainteresowania nie są zbyt oryginalne: lubię czytać i podróżować.

 


 

 

Aleksandra Kaczanowska

na „Bednarskiej” nauczycielka francuskiego i angielskiego, koordynatorka przedmiotu inicjatywa społeczna, gościnnie występująca na zajęciach historii sztuki i wiedzy o kulturze, na których dba o edukację architektoniczną uczniów. Piłkarka bednarskiej kobiecej drużyny piłki nożnej, współorganizatorka Ekipy świętego Mikołaja, posłanka na sejm szkolny. Stara się uczyć aktywnie i interdyscyplinarnie.
Poza szkołą tłumaczka, podróżniczka, niegdyś architektka. Amatorka sportu (piłki nożnej, wspinaczki, narciarstwa, jogi, sztuk walki) i kultury (architektury i sztuki). Studiowała na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego i w Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Francuskiego UW, wyjeżdżała na stypendia do USA, Francji i Finlandii. Absolwentka Bednarskiej.

Bednarski Informator