Inicjatywa Społeczna + Projekt Patrz i Zmieniaj

1000 żurawi dla Dhondupa Wangchena

 

 

 

 

»

Program przedmiotu Inicjatywa społeczna

Zatwierdzony przez Sejm Terytorialny dn. 19 czerwca 2006złożony w Ministerstwie Edukacji Narodowej we wrześniu 2006

 

1. Założenia

 

»

Lista pomysłów na Inicjatywę społeczną

Możliwe pola działania oraz przykłady projektów społecznych do realizacji w ramach przedmiotu Inicjatywa społeczna:obszar: ludzie | natura | kulturaczas: działania długoterminowe (projekt całoroczny) | krótkoterminowe (kilka krótszych projektów)

»

W szkole na Powiślu

Zachęcam do wolontariatu w szkole przy Drewnianej (niedaleko BUW-u) - można tam pomagać w lekcjach uczniom z podstawówki i gimnazjum.

»

Fundacja Ja Wisła dziękuje wolontariuszom

 

Fundacja "Ja Wisła" dziękuje wolontariuszom, którzy pomagali w akcji sprzątania brzegów Portu Czerniakowskiego i Wisły na Solcu. Sprzątanie odbyło się w sobotę 19 kwietnia 2008. Wolontariusze pracowali przez kilka godzin, mimo niesprzyjającej pogody, wiatru i deszczu.

Oficjalne podziękowania na stronie: http://jawisla.pl/ 

»

Azyl pod Psim Aniołem

Wolontariat w Fundacji Azylu pod Psim Aniołem polega na bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami, np.:


wyprowadzaniu psów na spacery, przebywaniu z nimi, czyszczeniu zwierząt, sprzątaniu legowisk. A także na działaniach wspierających promocję Azylu i współpracy w akcjach adopcyjnych w ramach kampanii 'Ocal - Adoptuj'.

»

Ośrodki Pomocy Społecznej

Wszystkie warszawskie i podwarszawskie Ośrodki Pomocy Społecznej poszukują wolontariuszy do pracy z osobami starszymi, niepełnosprawnymi bądź dziećmi.

Przykładowe zadania wolontariuszy: pomoc osobom starszym (dotrzymywanie towarzystwa, czytanie prasy, spacery, zakupy), a także towarzyszenie w wyjściach do urzędów, lekarza itp. Pomoc osobom niepełnosprawnym  w aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Pomoc w nauce dzieciom (szkoła podstawowa, gimnazjum).

»

Fundacja "Dr Clown" szuka wolontariuszy

 

Fundacja "Dr Clown" szuka kandydatów na 20 nowych wolontariuszy, terapeutów-Dr Clownów.

Jeżeli masz potrzebne umiejętności i chcesz rozświetlać twarze chorych dzieci uśmiechem , zapraszamy. 

»

Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich" poszukuje wolontariuszy do rejestrowania wspomnień seniorów

Warszawski oddział Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” poszukuje WOLONTARIUSZY i SENIORÓW (mieszkańców Warszawy powyżej 65 roku życia) chętnych do udziału w projekcie pt. „Opowiem Ci o mojej Warszawie”.

»

Synapsis potrzebuje wolontariuszy

 

Fundacja Synapsis szuka wolontariuszy do pomocy przy zajęciach grupowych z młodzieżą w wieku 13-16 lat. Są to w większości chłopcy z zespołem Aspergera. W takiej pracy niezwykle cenny jest kontakt ze zdrowymi rówieśnikami. 

»
Subskrybuje zawartość
Bednarski Informator