Alfabet Bednarskiej

Alfabet Bednarskiej

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące Bednarska

 

SZKOŁA INTELIGENTNA

 

Szkoła to my. Jeśli do nas dołączysz, możesz stać się częścią wyjątkowego miejsca. „Wyjątkowe” nie znaczy „idealne”, ani nasi nauczyciele, ani nasi uczniowie nie są ideałami. Zakładamy zresztą, że Ty również nie jesteś ideałem. Jeżeli jednak wiele z tego, co napisaliśmy poniżej, przekonuje Cię, to oznacza, że wyjątkowe miejsce stworzone zostało właśnie dla Ciebie.

 

ALFABET BEDNARSKIEJ

 

JESTEŚMY:

ANTYPLAGIATOWI

Pomagamy uczniom pisać samodzielne prace, a na wszelki wypadek przechodzą one przez system antyplagiatowy używany na wyższych uczelniach.

BLISKO CZŁOWIEKA

Dbamy o to, by w szkole nie panowała atmosfera wyścigu szczurów, traktujemy uczniów po ludzku, nie obniżając wymagań wychowawczych i naukowych.

CZYTAJĄCY

Podczas egzaminów rozmawiamy z kandydatami o książkach, a nasi uczniowie czytają nie tylko lektury.

DEMOKRATYCZNI

Tworzymy w szkole demokrację z udziałem uczniów i rodziców.

ESEISTYCZNI

Uczymy, jak pisać prawdziwe eseje i jak przygotowywać profesjonalne prezentacje, nie tylko maturalne.

FILOZOFICZNI

Uczymy filozofii, etyki i religii.

GLOBTROTERAMI

Organizujemy wymiany z uczniami z Indii, Francji, Ukrainy, Hiszpanii a w ramach Comenius Project – Together In Europe z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Zwiedzamy z uczniami galerie i muzea w całej Europie. Jeździmy do białostockich lasów robić badania terenowe.

HOBBISTYCZNI

Pomagamy uczniom rozwijać zainteresowania, organizując różnorodne zajęcia fakultatywne i mamy wielu olimpijczyków.

INICJATYWNI

Angażujemy się w życie społeczne i próbujemy pomagać w rozwiązywaniu problemów otaczającego nas świata, nasi uczniowie mają dodatkowy przedmiot Inicjatywa społeczna.

JĘZYKOWI

Skutecznie i ciekawie uczymy języków: angielskiego, francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, włoskiego, łaciny i greki,
realizujemy w szkole program nauczania języka angielskiego CLIL (Content & Language Integrated Learning).

KONKURENCYJNI

Do naszej szkoły można dostać się wygrywając konkursy, między innymi z języka angielskiego, biologii, historii i dyplomacji, literatury.

LIGOWI

Nasi uczniowie z powodzeniem sami startują w Lidze Debatanckiej. Dyskutujemy na lekcjach i uczymy kultury dyskusji.

MATURALNI

Dobre relacje nauczycieli z uczniami nie przeszkadzają temu, że 100% naszych uczniów zdaje maturę, a egzaminacyjne wyniki są dużo lepsze od średnich.

NIEBANALNI

Robimy profesjonalny teatr, filmy, także animowane, i organizujemy konkursy literackie, w których nagrody przyznaje juror nagrody Nike.

ODWAŻNI

Rozmawiamy o seksie na lekcjach wychowania seksualnego. Przeciwdziałamy uzależnieniom, rozmawiamy z uczniami o wszelkich problemach.

POD PATRONATEM

Patronem Bednarskiej jest Hindus, Jam Saheb Digvijaysinhji, który ratował polskie dzieci w czasie II wojny światowej, a na Bednarskiej uczą się uchodźcy z całego świata.

ROZSZERZENI

Od pierwszej klasy mamy grupy rozszerzone z biologii, chemii, filozofii, fizyki, geografii, historii, historii sztuki, języka polskiego, angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego i niemieckiego, matematyki, wiedzy o społeczeństwie, informatyki i  sztuk plastycznych.

SPORTOWCAMI

Mamy własny klub sportowy KS „Bednarska” kierowany przez profesjonalnych trenerów, nasi piłkarze grają z sukcesami w B klasie, nasze uczennice grają w piłkę nożną, a nasza reprezentacja wygrywa szkolne olimpiady zimowe.

TOLERANCYJNI

Stworzyliśmy przyjazne środowisko, w którym przedstawiciele różnych nacji, kultur, subkultur, religii, różnie ubrani i słuchający różnej muzyki czują się bezpiecznie.

UWAŻNI

Pomagamy potrzebującym: mamy program stypendialny dla uczniów, których nie stać na szkołę, skutecznie pomagamy dyslektykom, mamy miejsca dla osób niepełnosprawnych. Mamy program stypendialny dla najzdolniejszych.

WYKSZTAŁCENI

Większość absolwentów Bednarskiej dostaje się na wybrane uczelnie wyższe, także zagraniczne.

ZORGANIZOWANI

Nasi uczniowie współtworzą swój plan zajęć, wybierając przedmioty w systemie podobnym do akademickiego. Stawiamy nie tylko oceny, ale także szczegółowo recenzujemy postępy uczniów.

Subskrybuje zawartość
Bednarski Informator